|
1 miljoen gulden en een koe!
Vorige Volgende
|
Om de festiviteiten te financieren werden verschillende acties gehouden. Van 2 t/m 5 maart was er een bazaar in de Markthal. Alle bewoners van Amersfoort werden hiervoor uitgenodigd. Zij kregen een nepbiljet van 1 miljoen gulden in de brievenbus. Op de bazaar waren 24 attracties met wel 7000 verschillende prijzen. De hoofdprijs was een koe; wie het juiste gewicht raadde kreeg 2/3 van het gewicht van de koe uitgekeerd in tegoedbonnen. Het overige derde deel van de koe was de tweede prijs.

"1 miljoen gulden": uitnodiging voor de bazaar
|

Koe als hoofdprijs Beeldbank/Flickr
|
|
Ook organiseerde het feestcomité twee loterijen. Zowel inwoners van Amersfoort als niet-ingezetenen kregen per brief een uitnodiging deel te nemen aan de eerste loterij. Loten kostten maar liefst fl. 100,- per stuk. De hoofdprijs was dan ook niet niks, namelijk een woonhuis met garage, het zogeheten 'eeuwfeesthuis'. Dit huis werd gebouwd aan de Heiligenbergerweg, tegenover Metgensbleek. Tegenwoordig is dit de Brucknerstraat en staat het huis er nog steeds. Op 24 april vond de trekking plaats. De heer G.J. van Amerongen was de gelukkige winnaar.
Beeldbank/Flickr Bevestiging van een gedenksteen op het eeuwfeesthuis
|

Beeldbank/Flickr De tweede prijs een Volkswagen Kever
De tweede prijs was een Volkswagen Kever, gewonnen door de heer Van Garderen. Beide prijzen waren beschikbaar gesteld door Pon’s Automobielhandel. Tevens ontving iedere deelnemer van de loterij een oorkonde en een legpenning. De tweede loterij was ook geschikt voor de 'minder draagkrachtigen’. Loten kostten fl. 1,- per stuk en de hoofdprijs was een 14-daagse reis naar Spanje. De opbrengst was ten bate van de versiering en de verfraaiing van de stad.
|
Een andere bron van inkomsten was de pacht van de weekkermis 'Lunapark'.
In het onderstaande fragment ziet u beelden van deze kermis met aansluitend de verlichting in de stad.
Het hele jaar waren er eeuwfeestproducten verkrijgbaar, zoals speciale suikerzakjes, sluitzegels, eerstedagenveloppen en eeuwfeestverpakkingen.
|

Eerstedagenvelop
|
|

Sluitzegels
|

Eeuwfeestverpakking van Klaasen en Weerstra
|

Eeuwfeestverpakkingszakje
|
|
De Phoenixbrouwerij bracht zelfs het speciale St. Jorisbier opnieuw uit.

Beeldbank Biertappersgilde in Eeuwfeestkostuum
Foto: Foto Onnes/Foto "Bell"
|

Beeldbank Sint Joris Biertappersgilde
Foto: C. Misset
|
Vorige Volgende
|